SPOLEČNOST

Společnost Advanced Filtration Systems, Inc. (AFSI), byla založena v roce 1986 jako společný podnik společností Caterpillar, Inc., a Donaldson Company, Inc. Tento podnik spojil výrobní znalosti společnosti Donaldson se zákaznickými službami a odbornými vědomostmi společnosti Caterpillar a vznikla tak firma, která zcela změnila a překonala standardy v oboru filtrace.

Z tohoto partnerství vznikl špičkový program filtrace kapalin AFSI, který se specializuje na mazací, palivové a hydraulické aplikace používané ve strojích Caterpillar po celém světě. Tyto nejmodernější filtry se používají při filtraci oleje, separaci vody a v motorových i hydraulických systémech. S hrdostí stojíme za řadou celosvětové uznávaných výrobků, které překonávají vysoké standardy kvality a funkčnosti i v náročných aplikacích a podmínkách.

Poptávka rychle rostla a přesahovala možnosti původního amerického výrobního závodu. V roce 2007 proto AFSI rozšířila svou působnost a založila evropskou pobočku v České republice. Nový výrobní závod začal potřebám Evropy, Asie, Afriky a Austrálie sloužit do dvou let od zahájení výstavby a vyrábí více než půl milionu filtrů měsíčně.

Lídrem v oboru

K výrobě nejkvalitnějších filtrů s dlouhou životností jednotlivých součástí se používají nejmodernější technologie, včetně počítačem integrovaných výrobních postupů (CIM).

Vysoce automatizované výrobní postupy společnosti AFSI umožňují našim zařízením vyrábět filtry nejvyšší kvality při zachování konkurenceschopných cen. Naše výrobní závody jsou světovou špičkou v efektivitě, inovacích a bezpečnosti, a to do té míry, že časopis Industry Weekly zařadil náš závod ve Spojených státech mezi top 10 amerických výrobních závodů.

Ještě pozoruhodnější je, že společnost AFSI zachovává svůj závazek vůči životnímu prostředí a za prevenci znečištění dvakrát získala prestižní ocenění Governor’s Award for Pollution Prevention. Kromě mnoha dalších ocenění stojí za zmínku také to, že AFSI je již od roku 1993 certifikovaným dodavatelem kvalitních filtrů pro společnost Caterpillar.

Náš závazek

Postavení lídra v globálním odvětví vyžaduje více než jen skvělý produkt. Naše výrobní standardy dokážou obstát v hospodářské soutěži na světových trzích. Společnost AFSI si však zároveň uvědomuje důležitost bezpečnosti, smyslu pro povinnost, integrity a respektu. Tyto hodnoty se odrážejí ve všem, co děláme, od našich výrobků přes naše zaměstnance až po komunity, v nichž působíme.

Společnost AFSI byla oceněna za příkladné úsilí při vytváření progresivního pracoviště zaměřeného na kvalitu, bezpečnost a integritu. Zaměstnancům nabízíme profesionální prostředí, kde se s nimi zachází jako s osobnostmi a jsou jim poskytovány nástroje potřebné k úspěchu.

Zásadní význam má rozmanitost, protože budoucnost společnosti AFSI závisí na předpokladech, nápadech a zkušenostech všech členů týmu, kteří vytvářejí inovativní filtrační řešení a nové obchodní příležitosti pro budoucnost.